AKTUÁLIS

8264 Szigliget,
Kossuth u. 53.

Tanulóink múlt pénteken ismét mozilátogatáson jártak Tapolcán.
A filmválasztás ezúttal tananyaghoz is kapcsolódott: A Legendárium című
magyar-román animációs film Székelyföld mondavilágát ismertette meg a gyerekekkel.
Az alkotásban székely legendák alakjai és a hozzájuk fűződő történetek elevenedtek meg.
Mindeközben olyan szépséges földrajzi helyszíneket láthattunk, mint a Tordai hasadék,
hol Szent László harcolt a kunokkal, a Gyilkos-tó, melyet számos legenda övez,
Görgényi-havasok, ahol Nagy Lajos királyunk is hosszabb időt töltött,
az udvarhelyszéki Likas-kő Firtos vára alatt, vagy Kadács vára, amelyet máig tündérek őriznek.

Az  ősi székely rovásírást is bemutató animációs film által diákjaink
egy rövid utazáson vehettek részt Erdélyben, a tündérek kertjében,
melyet a jó öreg Kárpátok patkó alakú láncolata erődként
védelmez nekünk a mai napig.

Bányai Barbara
osztályfőnök

Iskolánk 5. osztályos tanulói a Lázár Ervin Program keretében február végén a balatonfüredi Zsidó Kiválóságok Házában jártak, ahol a zsidó művészeti és tudományos élet nagyjait ismerhették meg.  A digitális tárlat Nobel-díjas zsidó írók, képzőművészek, zenészek, sportolók, fizikusok és egyéb kiválóságok életét és munkásságát mutatja be. A kiállítás komplex élményt nyújtott nekünk a legújabb informatikai elemek használatával: érintőképernyős számítógépek, hangpultok, interaktív kivetítők és asztalok, kreatív makettek, a legmodernebb múzeumpedagógiai foglalkoztató elemek, valamint audioguide segítségével nyerhettünk betekintést több mint 130 világhírű, zsidó származású kiválóság, mint pl. Albert Einstein, Hajós Alfréd, Bródy János, Franz Kafka, Steven Spielberg vagy a Facebook készítője, az ifjú Mark Zuckerberg életébe.

A kiállítás az egykori balatonfüredi zsinagóga épületében tekinthető meg, ajánljuk mindenkinek!

Bányai Barbara

A rendszeres téli madáretetésnek köszönhetően, iskolánk környékén sokféle madár érzi jól magát. A minap (2022. 02. 23.) egy csuszka repült neki az ablaküvegnek. A gyerekek találtak rá a fűben, bágyadtan feküdt. Gyorsan egy kisebb dobozba tettük, ahol sötét helyen, nyugodt körülmények között kipihente az ütközésből adódó zavartságot. Hamarosan erőre kapott és aktív kaparászással jelezte, köszöni szépen a gondoskodást, de ő inkább menne, hiszen ezer a dolga így kora tavasz idején. Ahol rátaláltunk, ott engedtük szabadon.

Bővebben: Váratlan vendég