Első alkalommal került megrendezésre 2019. december 7-én a Nemzeti Sportközpontok szervezésében a Családi Nap a Duna Arénában.

Délelőtt 11 órától nyitotta meg a ház a kapuit az érdeklődők előtt, akik a nap folyamán vezetett túrák keretében ismerkedhettek az intézménnyel és annak szolgáltatásaival. Színes programokkal várták a kilátogató családokat: délelőtt a Tanuszodák tanulói mérték össze tudásukat, akik az ország különböző pontjaiból érkeztek, majd bemutatkoztak a vizes látványsportok. Folyamatosan működtek a kézműves foglalkozások és lehetőség volt a Mikulással is készíteni egy közös fotót.

Huszár Anna, a Szigligeti Általános Iskola 6. osztályos tanulója is részt vett a programon, a Tanuszodák közti úszóverseny döntőjén.