AKTUÁLIS

8264 Szigliget,
Kossuth u. 53.

Iskolánk 5. osztályos tanulói a Lázár Ervin Program keretében február végén a balatonfüredi Zsidó Kiválóságok Házában jártak, ahol a zsidó művészeti és tudományos élet nagyjait ismerhették meg.  A digitális tárlat Nobel-díjas zsidó írók, képzőművészek, zenészek, sportolók, fizikusok és egyéb kiválóságok életét és munkásságát mutatja be. A kiállítás komplex élményt nyújtott nekünk a legújabb informatikai elemek használatával: érintőképernyős számítógépek, hangpultok, interaktív kivetítők és asztalok, kreatív makettek, a legmodernebb múzeumpedagógiai foglalkoztató elemek, valamint audioguide segítségével nyerhettünk betekintést több mint 130 világhírű, zsidó származású kiválóság, mint pl. Albert Einstein, Hajós Alfréd, Bródy János, Franz Kafka, Steven Spielberg vagy a Facebook készítője, az ifjú Mark Zuckerberg életébe.

A kiállítás az egykori balatonfüredi zsinagóga épületében tekinthető meg, ajánljuk mindenkinek!

Bányai Barbara